LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Mekree Aralkree
Country: Sudan
Language: English (Spanish)
Genre: Medical
Published (Last): 21 January 2011
Pages: 301
PDF File Size: 3.84 Mb
ePub File Size: 20.53 Mb
ISBN: 652-6-42377-214-4
Downloads: 23190
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Faeran

Shenime Kuzhine: Buy Shenime Kuzhine Online at Low Price in India on Snapdeal

E rregullojme me kripeshtojme hudhrat e grira dhe e rivendosim tiganin ne zjarre mesatar duke e gatuar per afer 5 minuta. I kalojme ne miell dhe i leme menjane. Exchange Discount Summary Tava me patate dhe sallam eshte nje pjate me perberes shume te thjeshte, por qe i japin kesaj kuzjine nje shije te jashtezakonshme.

UneGatuaj ne Google Play Store. Ne te njejtin tigan ku skuqem qoftet, hedhim nje luge vaj ulliri dhe libfr luge gjalpe. Ne nje tjeter ene, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur.

Heqim letren e aluminit dhe i leme derisa te marrin ngjyre ne siperfaqe. Gatuhen ne pothuajse te gjithe boten, qe nga ishujt Karaibe deri ne Kine dhe format e gatimit jane nga me te ndryshmet: Shenime Kuzhine is sold out.

Shenime Kuzhine

Follow Us Facebook Instagram. Seller Details View Store. Ne nje pjate hedhim luge miell.

E zbukurojme me copeza arrash dhe pak kafe pluhur. Ne fund, shtojme edhe copezat e dardhave, e perziejme mire libee gjithe masen dhe e hedhim ne nje forme katrore te lyer me pak vaj ulliri dhe buke te grire. Ju ka shkuar ndonjehere ndermend te perdorni kungullin e njome dhe avokadon ne nje embelsire?

  DOUBLECAD XT TUTORIAL PDF

Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te mesme me to! Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem. Libri “Shenime kuzhine” duhet menduar si nje ditar i vogel i kuzhines italo-shqiptare dhe si nje udhezues i shpejte per organizimin e nje dreke ose darke, pa pasur nevoje per njohuri te thella ne lidhje me artin e te gatuarit.

Qulli me arra dhe hudhra te grira, del gati gati si krem dhe bashkohet ne menyre perfekte me butesine e qofteve. Receta eshte shume e thjeshte per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere!

Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim paksa me duar. Nese kremi eshte i pasheqerosur, shtojme sheqer pluhur sipas deshires. Shtresa e fundit duhet te jete me patate dhe copeza sallami. Lyejme me pak vaj dhe miell nje forme drejtekendore me gjatesi 28cm, hedhim ne te brumin e kekut dhe e nivelojme me kujdes. Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar. Bashkojme ne nje ene duke i situr nje nga nje te gjithe perberesit e thate: Be the first to review.

Mund te konsiderohet fare mire nje pjate tradicionale shqiptare me nje shije fantastike! Kuzhinf domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun e tyre. Thank you for your interest You will be notified when this product will be in stock. E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta. Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo recete ka nevoje.

  FERNANDO GUADALAJARA BOO CARDIOLOGIA PDF

Exchange offer not applicable. Your item has been added to Shortlist.

Shija e tradites : liber kuzhine

I agree to the. In case of device support issues, try new Snapdeal App. Shkrijme kafen ne 1 luge uje te ngrohte dhe ja shtojme perberjes.

E hapim brumin nga te gjitha anet duke formuar nje pete me trashesi rreth 1cm. Normalisht shqiptaret qe jetojne ne Itali, gatuajne duke u bazuar ne recetat e dy kuzhinave, shqiptare dhe italiane: Uthulla dhe kripa do ti zbuse pushin qe kane ne siperfaqe.

Kjo lejon qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Ne nje tas bashkojme miellin me pluhurin pjekes dhe ja shtojme pak nga pak gjalpit me sheqerin duke e rrahur me shpejtesi te ulet ose duke e bashkuar manualisht me ndihmen e nje spatule kuzhine. Kaverdisim ne vaj ulliri qepen derisa te rezultoje transparente. Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen.

Nese brumi ka dale paksa i bute, shtojme 2 luge galete. Keto receta tipike te kuzhines italo-shqiptare jane te thjeshta e mund te konsultohen si liber elektronik Ebook ose si liber i zakonshem, per te gatuar dhe per t’u zbavitur.